zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o
Szukaj
Close this search box.
plac maszyn budowlanych firmy develon w Złotkowie firmy Grausch i Grausch

Dotacje na inwestycje w melioracje – nowe możliwości dla przedsiębiorców

Otrzymałeś wsparcie finansowe z ARiMR na rozwój działań związanych z hydrotechniką i melioracją?  Teraz nadszedł czas na konkretny krok – decyzję o nabyciu odpowiedniego sprzętu. Nasza firma Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, oferuje szeroki wybór sprzętu budowlanego dostępnego od ręki oraz atrakcyjne warunki finansowe.

Współpraca z Grausch i Grausch – korzyści finansowe dla mikro i małych przedsiębiorstw

Mikro- i małe przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 50 pracowników i osiągające roczny obrót nie przekraczający 10 mln euro, mogą ubiegać się o unijne dotacje z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotacje sięgają nawet 500 tys. zł, a liczba wniosków planowana do sfinansowania wynosi 2500-3000. Nabór wniosków pod działanie 6.4 „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” jest częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Możliwości dotacyjne zostały rozszerzone o działania związane z zabezpieczeniem i utrzymaniem urządzeń wodnych, takich jak obiekty inżynierii wodnej. Przedsiębiorcy mogą otrzymać refundację do 65% poniesionych kosztów.

Termin realizacji inwestycji jest ograniczony, przedsiębiorcy mają 12 miesięcy (lub 24 miesiące w przypadku podziału projektu na dwa etapy) od daty podpisania dokumentów na wdrożenie i zakończenie inwestycji, w tym zakupu niezbędnego sprzętu. Ważne jest, aby wszystkie projekty zostały rozliczone przed końcem czerwca 2025 roku.

Jesteśmy niezawodnymi dostawcami sprzętu melioracyjnego

Przedsiębiorcy zajmujący się zabezpieczaniem lub utrzymywaniem urządzeń wodnych mogą przeznaczyć dotacje na zakup maszyn potrzebnych do regeneracji cieków wodnych, układania drenażu, kopania stawów i zbiorników oraz utrzymania urządzeń melioracji wodnych.

Naszym klientom oferujemy szeroki wybór maszyn i urządzeń renomowanych producentów, będąc wyłącznym dystrybutorem marki Develon w Polsce. Najczęściej realizowane zakupy z uzyskanych środków to minikoparki o masie roboczej od 2 do 10 ton, koparki kołowe o masie roboczej 16-20 ton oraz średniej wielkości koparki gąsienicowe czy koparko-ładowarki. Dodatkowo, posiadamy bogaty wybór specjalistycznego osprzętu roboczego, zapewniającego optymalizację wydajności pracy.

Pożyczka dotacyjna

Grausch i Grausch dostarczyła już kilkadziesiąt maszyn budowlanych w ramach programu dotacyjnego i jest gotowa do realizacji kolejnych projektów na rok 2024, zapewniając nie tylko stałą dostępność maszyn, ale także kompleksową obsługę oraz korzystne warunki finansowania, obejmujące pożyczkę dotacyjną bez wkładu własnego, o zmiennej lub stałej stopie procentowej. O szczegóły oferty finansowania zapytaj naszych Regionalnych Szefów Sprzedaży 

Zobacz też