zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o
Szukaj
Close this search box.
koparka gąsienicowa develon w kolorze pomarańczowym na placu budowy

Koparka gąsienicowa 25 ton i 30 ton – którą wybrać?

Koparki gąsienicowe Develon oferują jedne z najbardziej przestronnych kabin dostępnych na rynku, zapewniając operatorom doskonałą widoczność i niski poziom hałasu. Najwyższa w swojej klasie moc kopania przekłada się na efektywną pracę i wpływa na oszczędność paliwa. Biorąc pod uwagę szereg dostępnych innowacyjnych funkcji można uznać, że maszyny Develon stanowią kombinację najlepszych możliwych warunków roboczych. Przedstawiamy krótkie zestawienie dostępnych modeli średniej wielkości.

Koparki gąsienicowe w klasie 23-25 ton

Koparki gąsienicowe DX235LC-7 oraz DX255LC-7 to uniwersalne modele o masie roboczej odpowiednio 23 ton i 25,7 ton, znajdujące szerokie zastosowanie przy robotach ziemnych i pracach budowlanych, także z wykorzystaniem specjalistycznego osprzętu roboczego. Dla osiągnięcia jeszcze większego udźwigu i najlepszej stabilności obydwie maszyny można opcjonalnie doposażyć w nowe, cięższe przeciwwagi odpowiednio 7,4 ton i 5,5 ton. Konstrukcja zarówno standardowej jak i dodatkowej przeciwwagi zapewnia łatwy dostęp do podzespołów i wygodę podczas prac konserwacyjnych.
W panelu sterowania dostępny jest także nowy tryb tiltroratora, którego wybór optymalizuje przepływ hydrauliczny poprzez wyeliminowanie ciśnienia zwrotnego. Zastosowanie obu rozwiązań pozwala osiągnąć maksymalną efektywność w pracach z głowicą obrotową lub innym ciężkim osprzętem oraz zapewnia jeszcze lepszą manewrowość i precyzję pracy.

Skrócony promień obrotu do pracy w ograniczonych przestrzeniach

Rozwiązaniem do robót w ograniczonych przestrzeniach, a zwłaszcza w obszarach miejskich, w pobliżu zabudowań jest model DX235LCR-7 o masie roboczej 24,3 ton. Kluczową cechą koparki jest zmniejszony promień zataczania nadwozia, który wynosi zaledwie 1724 mm, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności klasycznego modelu. Maszyna jest łatwa w manewrowaniu i oferuje cztery tryby pracy, które pozwalają zrównoważyć zużycie paliwa w zależności od warunków pracy. Dla większej kontroli i dokładności wszystkie koparki średniej wielkości Develon zostały wyposażone
w funkcję dokładnego obrotu, która minimalizuje drgania podnoszonego obiektu i pozwala na osiągniecie maksymalnej prędkości obrotu oraz płynne zatrzymanie ramienia.

 Najmniejszy model w gamie dużych koparek gąsienicowych

Model DX300LC-7K o masie roboczej 31,5 tony  jest maszyną zaliczaną do gamy dużych koparek gąsienicowych, z przeznaczeniem do ciężkich warunków roboczych. Innowacyjna technologia D-ECOPOWER monitoruje poziom oleju hydraulicznego potrzebnego do wykonania zadania i zamiast wymuszać stały przepływ, precyzyjnie odmierza wymaganą ilość. Optymalizacja układu hydraulicznego pozwala wykorzystać pełną moc silnika, co nie tylko poprawia efektywność pracy, ale również zmniejsza zużycie paliwa. Dodatkowo, szybsza reakcja na ruchy joysticka zapewnia płynne sterowanie i zwiększa komfort operatora. Standardowym wyposażeniem koparki gąsienicowej DX300LC-7K jest system kamer 360 stopni, który zapewnia operatorowi doskonałą widoczność dookoła maszyny i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo na placu budowy.

Połączenie maszyn budowlanych 25 ton i 30 ton

Nowością w ofercie Develon jest koparka gąsienicowa ze wzmocnionym podwoziem, model DX245NHD-7 o masie roboczej 25,1 ton. Zaprojektowana specjalnie do pracy w ciężkich warunkach, maszyna posiada elementy podwozia klasy 30 ton, podczas gdy parametry robocze można porównać z modelem 22-tonowej koparki. Łańcuchy, rolki, koła łańcuchowe, zębatki zostały przeskalowane w celu zwiększenia trwałości na najbardziej ściernym, kamienistym podłożu. Podobnie jak pozostałe koparki gąsienicowe model wyposażono w najnowszej generacji silnik Develon, zgodny z normą Stage V.

Maksymalny komfort i efektywne zarządzanie placem budowy

Niezależnie od wybranego modelu koparki gąsienicowe średniej wielkości Develon charakteryzują się wysokim komfortem, nośnikiem narzędzi zapewniającym większe możliwości oraz technologią ułatwiającą pracę operatora. Posiadają szereg innowacyjnych funkcji z myślą o oszczędności paliwa, trwałości komponentów, dłuższym czasie pracy, oraz  większemu zwrotowi z inwestycji. Warto wspomnieć, że wszystkie nowe modele są fabrycznie wyposażone w bezprzewodowy system zarządzania flotą MY DEVELON, który dostarcza kompletu informacji z placu budowy i pozwala na efektywne zarządzanie sprzętem . Decyzja o wyborze konkretnego modelu zawsze uzależniona jest od wymaganych parametrów roboczych maszyny oraz specyfiki warunków pracy, dlatego zawsze warto postawić na wymianę doświadczeń i skorzystać z opinii specjalisty.

Zobacz też

Nowa nazwa produktowa marki DOOSAN 

Szczerze doceniamy Państwa zaufanie i partnerstwo, wyrażone współpracą z naszą firmą jako dostawcą na rynek polski szerokiej gamy maszyn budowlanych. Rok 2023 będzie szczególnie znaczący, ponieważ jest początkiem wprowadzania nowej marki przez koncern HDI, który jest właścicielem Doosan Infracore

Czytaj więcej