zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o
Szukaj
Close this search box.
chwytak na placu budowy

Chwytaki do koparek – porównaj modele dostępne w Grausch i Grausch

Zaprojektowane do sortowania i transportu dowolnego rodzaju materiału stałego. Chwytaki można określić mianem dodatkowej ręki na placu budowy. Gdy projekt wymaga wielozadaniowego działania,  zastosowanie chwytaków czyni pracę szybszą oraz bardziej efektywną i sprawia, że narzędzie staje się niezbędnym wyposażeniem maszyny.

Chwytaki do koparek od MB Crusher

MB Crusher to czołowy producent sprawdzonego sprzętu do prac wyburzeniowych i recyklingu. Szeroka oferta produktów obejmuje efektywne i specjalistyczne narzędzia do kruszenia, przesiewania oraz przeładunku materiałów, bezpośrednio w miejscu pracy. Chwytaki MB Crusher spełniają najwyższe standardy technologiczne, a dzięki możliwości wymiany szczęk oraz rotacji hydraulicznej 360°, są odpowiednie do obsługi zarówno dużych, jak i nietypowych ładunków. Połączenie siły chwytania i zamykania oraz precyzji pozwala szybko i bezpiecznie przemieszczać materiał. Chwytak można wyposażyć w pochyłą płytę montażową, aby zwiększyć siłę rotacji. Inne dostępne opcje dodatkowe, takie jak zestaw wielofunkcyjnych ostrzy, osłony chroniące chwytany materiał czy zestaw podnoszenia wahadłowego z gumowymi profilami, mają za zadanie jeszcze bardziej optymalizować przebieg prac. Standardowo chwytaki MB Crusher objęte są roczną gwarancją, jednak producent oferuje możliwość jej przedłużenia do 24 miesięcy. Dostępna gama obejmuje 9 modeli dla koparek o masie roboczej od 2 do 30 ton.

Chwytaki do koparek od MBI

Kolejną marką z ofertą chwytaków wśród naszych dostawców jest MBI. Firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę urządzeń do wyburzania i recyklingu,  a nożyce do betonu i pulweryzatory to narzędzia, które zyskały największą międzynarodową renomę i uznanie. Uzupełnienie oferty stanowią chwytaki wyburzeniowo-sortujące serii SGR, które obok wzmocnionej konstrukcji korpusu posiadają wysoce wydajne siłowniki wyposażone w zintegrowany hamulec hydrauliczny, który zapewnia dużą siłę zamykania. Ciągła rotacja hydrauliczna ułatwia manewrowanie i  gwarantuje precyzję. Zawór utrzymujący obciążenie zapobiega przypadkowemu otwarciu chwytaka, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracy. Zaprojektowany na nowo układ hydrauliczny poprawia trwałość i wydajność urządzenia, przy jednoczesnym uproszczeniu czynności konserwacyjnych. Konstrukcja noży zapewnia wysoką precyzję i przed wymianą można je wykorzystać z czterech stron.  Standardowa gwarancja chwytaków MBI wynosi 12 miesięcy, dostępnych jest 12 modeli, dla koparek w przedziale wagowym od 2 do 40 ton.

Chwytaki do koparki od marki INDECO

Podczas gdy propozycje dwóch poprzednich dostawców stanowią bardziej uniwersalne rozwiązania, firmę Indeco można wyróżnić za największy wybór wymiennych szczęk, w zależności od żądanej aplikacji. Oprócz klasycznych szczęk sortujących producent oferuje konstrukcję dedykowaną do rozbiórek, szczęki palczaste 3 + 2 do transportu materiałów,  szczęki załadunkowe do materiałów sypkich, a także rozwiązanie do przeładunku drewna. Warto dodać, że zarówno rama jak i szczęki chwytaka są wykonane z odpornej na zużycie stali HARDOX®, dzięki czemu narzędzie zyskuje wyjątkową wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej masie własnej.  Pełny obrót hydrauliczny 360° zapewnia najlepszy chwyt w każdych warunkach pracy, a zastosowanie wysokociśnieniowego siłownika hydraulicznego zwiększa siłę chwytania. Innowacyjna konstrukcja zapewnia dobrą przyczepność, łatwą obsługę i ponadprzeciętną objętość załadunku. Oferta marki Indeco obejmuje 7 modeli dedykowanych do koparek o masie roboczej do 3 do 50 ton. Podobnie jak narzędzia pozostałych producentów chwytaki Indeco objęte są standardowa gwarancją 12 miesięcy.

Różne rozmiary i zastosowania chwytaków

Sortowanie odpadów z prac rozbiórkowych, oczyszczanie kamienistego gruntu, pogłębianie zbiorników wodnych, transport złomu oraz dużych gabarytów. Przeładunek piasku, żwiru, odpadów rolniczych i przemysłowych, niezależnie jakie ma być przeznaczenie chwytaka na Twojej budowie, w kwestii doboru odpowiedniego sprzętu do koparki operacyjnej zawsze warto zasięgnąć opinii u specjalisty. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia, a zaproponujemy najlepsze dostępne rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz też