zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o
Szukaj
Close this search box.
przenośnik mobilny keestrack

Przesiewacze i przenośniki mobilne – efektywne zarządzanie materiałami na budowie

Każdy projekt dotyczący przetwarzania kruszyw wymaga odseparowania różnych frakcji do konkretnych zastosowań. Korzystanie z maszyn przesiewających stało się nieodzownym elementem każdego projektu budowlanego, a zastosowanie podwozia gąsienicowego w maszynach sprawiło, że cały proces jest jeszcze łatwiejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika.

Sortowanie na placu budowy

Proces przesiewania pozwala usunąć zanieczyszczenia i wyizolować materiały o pożądanej wielkości ziaren, które mogą zostać dalej użyte w kolejnych etapach budowy. Przesiewacze mobilne Keestrack są kompaktowe i łatwe w transportowaniu na placu budowy, co pozwala na ich elastyczne wykorzystanie w różnych projektach. Aby sortowanie było jak najbardziej efektywne należy zapewnić równomierną dystrybucję materiału, na całej powierzchni rzeszota, inaczej skrzyni przesiewającej. Na tle konkurencji przesiewacze Keestrack wyróżniają się fabrycznym rozwiązaniem w tym zakresie.

Przesiewacze mobilne

Gama przesiewaczy mobilnych obejmuje maszyny klasyfikujące oraz maszyny skalpujące. Przesiewacze klasyfikujące rozdzielają materiał na poszczególne frakcje i znajdują zastosowanie przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, przygotowujących gotowe mieszanki kruszyw do wykorzystania w dalszych procesach. Szeroki wybór sit pozwala na precyzyjne dostosowanie maszyny do konkretnego zadania. Przesiewacze skalpujące, inaczej odgliniające pozwalają na wstępne przesianie materiału i odseparowanie grubej frakcji od tych drobniejszych. Ważny jest wybór odpowiedniego pokładu np. palcowego, który oddzieli miał od skały i dostarczy oczyszczony materiał do dalszego przetwarzania w kruszarce. Tak przygotowany materiał zawsze będzie korzystniejszy dla urządzenia kruszącego, ponieważ pozwoli uniknąć nadmiernego ścierania okładzin kruszących. Przesiewacze mogą być dodatkowo wyposażone w system zraszania, który również służy oczyszczaniu odsiewanego materiału. Kolejnym dobrym rozwiązaniem zwiększającym wydajność prac jest system zapobiegający zapychaniu sit, konstrukcja  usuwa zalegający materiał,  jednocześnie nie powodując przy  tym uszkodzenia sita.

Skuteczny transport materiałów

Mobilne przenośniki taśmowe to maszyny pomocnicze, które umożliwiają efektywny i bezproblemowy transport przesianych materiałów, kruszywa czy innych surowców, z jednego miejsca placu budowy w inne. Taśmociągi mobilne można stosować w ciągu technologicznym, zwiększając tym samym wielkość pryzm magazynujących i możliwości składowania. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń można znacząco obniżyć koszty zakładu, przez ograniczenie korzystania z dodatkowego ciężkiego sprzętu do transportu materiału. Keestrack w ofercie posiada trzy modele mobilnych taśmociągów w różnych rozmiarach, wszystkie dostępne z napędem hybrydowym.

Podsumowując, przesiewacze i przenośniki mobilne to kluczowe narzędzia w zarządzaniu materiałami na placu budowy. Ich zastosowanie w procesie sortowania i transportu materiałów przyczynia się do wzrostu wydajności wykonywanych zadań, oszczędności czasu i kosztów oraz promuje zrównoważony rozwój. Odpowiednio dobrany, innowacyjny sprzęt sprawia, że budownictwo staje się bardziej efektywne i przyjazne dla środowiska.

Zobacz też

Ładowarki Doosan w pyle i morskiej bryzie

Dwie ładowarki Doosan DL 420 eksploatowane w Bałtyckiej Bazie Masowej zostały wyposażone w specjalny pakiet antykorozyjny, odpowiadający dokładnie potrzebom użytkownika. Dzięki systemowi zabezpieczeń oraz pozostałemu wyposażeniu maszyny radzą

Czytaj więcej