zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o

Pierwsza maszyna Develon na placu GiG

Pierwszą maszyną Develon na placu w Złotkowie jest inteligentna koparka gąsienicowa DX225LC-7X o masie roboczej 23,3T. Maszyna charakteryzuje się w pełni elektrycznym układem hydraulicznym (FEH).  Technologia przypomina system D-ECOPOWER VBO (virtual bleed off), wykorzystywany w klasycznym modelu DX225LC-7 oraz wszystkich koparkach gąsienicowych od modelu DX350LC-7 w górę. Układ hydrauliczny FEH jest systemem VBO bez przewodów ciśnienia sterującego. Joysticki i pedały są w pełni elektrycznie, jednak sposób działania przypomina sterowanie hydrauliczne. Sygnał elektryczny wysyłany do centralnego sterownika szybko i precyzyjnie przekazuje informacje. Układ dostarcza dokładną ilość potrzebnego oleju, dzięki czemu eliminuje ciśnienie zwrotne i straty energii . W porównaniu z D-ECOPOWER VBO system FEH oferuje jeszcze większą oszczędność paliwa, bo aż o 8%. Jest to dodatek do 7-procentowego zmniejszenia zużycia paliwa, które już osiągnięto w standardowym modelu DX225LC-7 (porównując z modelem poprzedniej generacji DX225LC-5).

Poza systemem FEH, maszyna oferuje inne standardowe funkcje, do których należą: system prowadzenia maszyny 2D, półautomatyczny system sterowania 2D, funkcję wirtualnej ściany, system ważenia oraz odbiornik laserowy. Zintegrowany system sterowania wykorzystuje czujniki zamontowane na wysięgniku, ramieniu i na korpusie, w celu rozpoznania położenia urządzenia roboczego i dostosowuje jego obsługę do wykonywanej pracy. Dzięki odbiornikowi laserowemu system otrzymuje punkt odniesienia, przy każdorazowej zmianie pozycji maszyny. „Smart” koparka Develon DX225LC-7X  oferuje szereg udogodnień, które wpływają na zwiększenie efektywności pracy. System ważenia oraz wspomaganie udźwigu podaje aktualną wagę łyżki podczas załadunku materiału i ostrzega operatora, gdy łączna masa przekroczy wartość docelową. Funkcje takie jak wspomaganie niwelacji, pracy łyżki, wspomaganie i limit obrotu czy wirtualna ściana można w łatwy sposób aktywować przy pomocy odpowiedniego przycisku na panelu sterowania. Model DX225LC-7X wyposażony jest w najnowszej generacji silnik zgodny z normą Stage V.

Zobacz też

Nowa nazwa produktowa marki DOOSAN 

Szczerze doceniamy Państwa zaufanie i partnerstwo, wyrażone współpracą z naszą firmą jako dostawcą na rynek polski szerokiej gamy maszyn budowlanych. Rok 2023 będzie szczególnie znaczący, ponieważ jest początkiem wprowadzania nowej marki przez koncern HDI, który jest właścicielem Doosan Infracore

Czytaj więcej