zdjęcie przedstawia logo firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp z. o.o
Szukaj
Close this search box.
Nowość w ofercie Develon - spycharka gąsienicowa DD130

Nowość w ofercie Develon – spycharka gąsienicowa DD130

Firma Develon nie przestaje się rozwijać i wraz z wprowadzeniem nowego modelu DD130 poszerzyła swoją ofertę na europejski rynek spycharek gąsienicowych.  Nowa spycharka Develon DD130 łączy w sobie szereg interesujących funkcji, wydajność i trwałość, dzięki czemu  doskonale sprawdzi się do równania terenu przy realizacji różnorodnych projektów budowlanych.

Najlepsza widoczność w klasie

W porównaniu z całą konkurencją, największym atutem spycharki DD130 jest doskonała widoczność. Zastosowanie zwężonej konstrukcji komory silnika oraz w pełni przeszklonych drzwi, umożliwiają operatorowi ciągłą obserwację pracy lemiesza.

Kolorowy ekran dotykowy i kamera cofania

Spycharka DD130 została wyposażona w 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, co zapewnia lepszą kontrolę nad maszyną i jej parametrami. Wyświetlany obraz z kamery cofania daje podgląd na tył maszyny, co przekłada się na bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza przy manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach.

Komfort użytkownika

Fotel w kabinie jest podgrzewany i w pełni regulowany, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnych preferencji operatora, zapewniając komfort pracy. Układ pneumatyczny tłumi wszelkie drgania, a sterowanie elektrycznymi joystickami przebiega płynnie i precyzyjnie.

Oświetlenie LED

Przednie i tylne światła LED gwarantują doskonałe oświetlenie w każdych warunkach, co jest szczególnie istotne przy pracach prowadzonych w nocy lub przy ograniczonej widoczności.

Asystent równania 2D

System wspomagania równania 2D daje możliwość dodatkowej kontroli wykonywanej pracy. Wystarczy wprowadzić parametry referencyjne, aby zapewnić szybsze i bardziej precyzyjne sterowanie funkcjami lemiesza, tak aby z największą dokładnością ukończyć zadanie.

Lemiesz

Sześciokierunkowy,  hydrauliczny lemiesz, z regulacją nachylenia pozwala zoptymalizować wydajność pracy w zależności od różnych warunków podłoża, co przekłada się na większą dokładność i szybkość wykonania pracy. Klienci mają do wyboru trzy rodzaje  szerokości podwozia oraz lemiesza,
tak aby jak najlepiej dopasować maszynę do rodzaju podłoża roboczego i wymogów transportowych.

Łatwy dostęp do konserwacji

Kabina FOPS / ROPS może być przechylana elektronicznie, co ułatwia dostęp do podzespołów i usprawnia czynności konserwacyjne. Develon zadbał o ułatwienie dostępu do elementów podwozia, które są narażone na największe zużycie. Zdejmowany panel boczny umożliwia smarowanie układu napinania gąsienic oraz konserwację maszyny.

Spycharka to z pewnością ciekawa propozycja dla branży budowlanej i odpowiedź na aktualne wymagania rynku. Jak wszystkie maszyny marki Develon, model DD130 jest standardowo wyposażony w system telematyczny Develon Fleet Management, który pozwala monitorować produktywność i lokalizację maszyny w czasie rzeczywistym oraz informować o konieczności przeprowadzenia konserwacji lub działań serwisowych.

Zobacz też